Hotel Kracow Residence 3-gwiazdkowy

Hotel Kracow Residence 3-gwiazdkowy to idealny wybór dla osób, które poszukują nowoczesnego i funkcjonalnego hotelu w samym sercu miasta. Ośrodek jest bowiem zlokalizowany w dzielnicy Stare Miasto, co jest bardzo wygodne, ponieważ tak naprawdę wszędzie można dojść na piechotę i nawet późne powroty są w pełni bezpieczne. Hotel zlokalizowany jest w odległości około 1 kilometra od Rynku Głównego.

Doskonała jakość to to, co charakteryzuje znajdujące się w obiekcie pokoje. Umeblowane są z klasą, dokładnie tak, aby zapewnić komfortowy pobyt. W każdym pokoju znajduje się telewizor LED oraz wygodna łazienka z prysznicem. Do użytku gości pozostają również zestawy do parzenia kawy i herbaty.

Chwalone są również pyszne śniadania! Podawane są one w formie bufetu, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie dokładnie to, co lubi. 

Tym, co najbardziej przekonuje gości do zatrzymania się właśnie w Kracow Residence, z całą pewnością jest doskonała lokalizacja, dobre połączenia komunikacyjne oraz wygodne pokoje rodzinne zachowane w jasnej i przyjemnej kolorystyce. Na pewno jest to miejsce, w którym można wypocząć i odpowiednio się zrelaksować. Będzie to także doskonała baza wypadowa dla każdego, kto chciałby lepiej poznać całe miasto, ponieważ nawet na nogach można dojść do jego najciekawszych punktów.

Kraków w pigułce

Kraków, miasto polskie, które jest drugim co do wielkości i jednym z najstarszych miast w Polsce. Położony nad Wisłą w województwie małopolskim, miasto pochodzi z VII wieku. Kraków był oficjalną stolicą Polski do 1795 roku i tradycyjnie był jednym z wiodących ośrodków polskiego życia akademickiego, gospodarczego, kulturalnego i artystycznego. Cytowane jako jedno z najpiękniejszych miast Europy, jego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nazwa Krakowa tradycyjnie wywodzi się od Krakusa (Krak, Grakch), legendarnego założyciela Krakowa i władcy plemienia Lechitianów. W języku polskim Kraków jest archaiczną formą zaborczą Krak. Nazwa Krakus może pochodzić od „krakula”, protosłowiańskiego słowa, lub od „krak”, protosłowiańskiego słowa oznaczającego dąb, niegdyś święte drzewo najczęściej kojarzone z pojęciem genealogii. Pierwsza wzmianka o księciu Krakusie (wówczas pisanym jako Grakch) pochodzi z 1190 r., choć miasto istniało już w VII w., kiedy to zamieszkiwało je plemię Wisłanów. Pełna oficjalna nazwa miasta brzmi Stołeczne Królewskie Miasto Kraków.

Miasto rozrosło się z osady z epoki kamiennej do drugiego najważniejszego miasta w Polsce. Zaczęło się jako przysiółek na Wawelu i już w 965 roku było uważane za ruchliwe centrum handlowe Europy Środkowej. Wraz z powstaniem w 1918 r. nowych uniwersytetów i placówek kulturalnych w momencie powstania II Rzeczypospolitej i przez cały XX wiek Kraków potwierdził swoją rolę jako główny krajowy ośrodek akademicki i artystyczny. Miasto liczy około 770.000 mieszkańców, a w promieniu 100 km (62 mil) od jego głównego rynku mieszka dodatkowo około 8 milionów osób.

Po najeździe Niemiec hitlerowskich na Polskę na początku II wojny światowej, nowo zdefiniowany Dystrykt Krakau (Dystrykt Krakowski) stał się stolicą Generalnego Gubernatorstwa Niemiec. Ludność żydowska miasta została zmuszona do przebywania w strefie murowanej, znanej jako krakowskie getto, z którego została wysłana do niemieckich obozów zagłady, takich jak pobliski Auschwitz, do którego nigdy nie powróciła, oraz do nazistowskich obozów koncentracyjnych, takich jak Płaszów. Miasto zostało jednak ocalone od zniszczenia i poważnych bombardowań.

W 1978 r. arcybiskup krakowski Karol Wojtyła został wyniesiony do papiestwa jako pierwszy papież Jan Paweł II – pierwszy papież słowiański i pierwszy papież niewłoski od 455 lat. Również w tym roku UNESCO zatwierdziło pierwsze w historii miejsca na nowej Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego, w tym całe Stare Miasto, wpisując Krakowskie Centrum Historyczne. Kraków został zaklasyfikowany jako miasto globalne z rankingiem wysokiego szczebla przez GaWC. Jego bogate dziedzictwo kulturowe obejmujące epoki architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej obejmuje Katedrę Wawelską i Zamek Królewski nad Wisłą, Bazylikę Mariacką, Kościół św. Piotra i Pawła oraz największy średniowieczny rynek w Europie – Rynek Główny. W Krakowie mieści się Uniwersytet Jagielloński, jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie i tradycyjnie najbardziej renomowana uczelnia wyższa w Polsce.

W 2000 roku Kraków został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury. W 2013 roku Kraków został oficjalnie zatwierdzony jako Miasto Literatury UNESCO. Miasto było gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku.

Kraków leży w południowej części Polski, nad Wisłą, w dolinie u podnóża Karpat, na wysokości 219 m n.p.m., w połowie drogi między Wyżyną Skalną Jurajską (Jura Krakowsko-Częstochowska) a Tatrami 100 km (62 min.) na południe, stanowiącą naturalną granicę ze Słowacją i Czechami; 230 km (143 mil.) na zachód od granicy z Ukrainą.

W Krakowie znajduje się pięć rezerwatów przyrody, o łącznej powierzchni ok. 48,6 ha (120 akrów). Ze względu na ich wartość ekologiczną, tereny te są prawnie chronione. Zachodnia część miasta, wzdłuż jego północnej i północno-zachodniej strony, graniczy z obszarem o znaczeniu międzynarodowym, zwanym ostoją jurajską Bielany-Tyniec. Głównymi motywami ochrony tego obszaru są dzikie gatunki roślin i zwierząt oraz jego cechy geomorfologiczne i krajobrazowe. Kolejna część miasta położona jest w obrębie ekologicznego „korytarza” doliny Wisły. Korytarz ten oceniany jest również jako mający znaczenie międzynarodowe w ramach paneuropejskiej sieci ekologicznej. Centrum miasta położone jest na lewym (północnym) brzegu rzeki.

Rada Miasta Krakowa ma 43 wybranych członków z których jeden jest Prezydentem Miasta Krakowa, wybieranym co cztery lata. Wybory Rady Miasta i szefa samorządu terytorialnego, które odbywają się w tym samym czasie, oparte są na przepisach wprowadzonych 20 czerwca 2002 roku. Prezydentem Krakowa, ponownie wybranym na czwartą kadencję w 2014 roku, jest Jacek Majchrowski. Z krakowskiego okręgu wyborczego wybieranych jest kilkunastu posłów na Sejm RP. Oficjalnymi symbolami miasta są: herb, flaga, pieczęć i baner.

Do obowiązków prezydenta Krakowa należy opracowywanie i wdrażanie uchwał, uchwalanie regulaminów miejskich, zarządzanie budżetem miasta, zatrudnianie zarządców miast oraz przygotowywanie się do przeciwdziałania powodziom i klęskom żywiołowym. Prezydent wypełnia swoje obowiązki z pomocą Rady Miasta, zarządców miast i inspektorów miejskich. W latach 90. nastąpiła reorganizacja samorządu miejskiego, mająca na celu lepsze rozgraniczenie jego agendy politycznej od funkcji administracyjnych. W związku z tym utworzono Biuro Informacji Publicznej, którego zadaniem jest prowadzenie dochodzeń i wspieranie komunikacji między wydziałami miasta a obywatelami.

Dodaj komentarz